O nas - Policealna Szkoła Morska w Szczecinie

Policealna
Szkoła Morska
w Szczecinie
Przejdź do treści
O nas

Policealna Szkoła Morska w Szczecinie umożliwia uzyskanie w krótkim czasie (około trzech  lat), dyplomów oficerskich i zawodu umożliwiającego pracę na statkach  na całym świecie. Jest przeznaczona dla absolwentów szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych (liceum lub technikum). Matura nie jest wymagana.

Absolwent Policealnej Szkoły Morskiej w Szczecinie posiada pełne uprawnienia do  ubiegania się o dyplom oficera  marynarki handlowej po zdaniu  egzaminu przed Centralną Morska Komisją Egzaminacyjną (CMKE).

Szkoła posiada uznanie Mninistra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w zakresie szkoleń kwalifikacyjnych w dziale pokładowym na poziomie operacyjnym oraz dzialke maszynowym na poziomie operacyjnym. (Link do strony mgm.gov.pl <sprawdź>)
Programy nauczania bazują na ramowych programach szkoleń i wymagań egzaminacyjnch dla marynarzy:
- działu pokładowego w żegludze międzynarodowej (poziom pomocniczy i operacyjny ) - na dyplom oficera wachtowego na statkach o pojemności brutto 500 i powyżej.
- działu maszynowego w żegludze międzynarodowej (poziom pomocniczy i operacyjny) - na dyplom oficera mechanika wachtowego na statkach o mocy maszyn głównych 750 kW i powyżej.
Copyright by Policealna Szkoła Morska w Szczecinie 2004-2018
Opracowanie: NAVIGARE
Policealna Szkoła Morska w Szczecinie
Wróć do spisu treści